Mediateka MBP w Rudzie Śląskiej

Wpisy

 • piątek, 20 kwietnia 2012
  • Posłuchaj nowych audiobooków

   Książka "Wielki mistrz", kończy trylogię Czarnego Maga i okazuje się, że została okrzyknięta przez czytelników najciekawszą z całej trylogii. Canavan wprowadza nas ponownie w swój fantastyczny świat i nie pozwala się oderwać, aż do samego końca.

    

   mistrz

    

   Dzieciaki, które słuchają książek z pewnością polubią niesforną bohaterkę najnowszej pozycji dla najmłodszych, Zuźkę Zołzik. Jej wybryki oraz  łobuzerski charakterek przypadną do gustu szczególnie pierwszoklasistom.

    

   zużka

    

   Poza tym polecamy ciekawe pozycje z gatunku literatury obyczajowej, które szczególnie zainteresują czytelniczki : Julia Stagg "Francuska oberża", Mingmei Yip "Płatki z nieba", Virginia C. Andrews "Kwiaty na poddaszu".

    

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   md11ed23zzzz4
   Czas publikacji:
   piątek, 20 kwietnia 2012 16:53
 • czwartek, 19 kwietnia 2012
  • Najnowsze filmy

   Wyścig z czasem w najnowszym filmie Andrew Niccola nabiera dosłownego znaczenia. Bohaterowie nie mogą pozwolić sobie na przysłowiowe leniuchowanie. Każda zdobyta godzina to kolejna godzina ich życia. Czas staje się dobrem najcenniejszym oraz powszechnie akceptowaną walutą. Zapraszamy do świata science-fiction.

    

   in time

    

   "Druga Ziemia" zdobył specjalną nagrodę jury na tegorocznym festiwalu filmowym w Sundance. Bohaterowie filmu to pełni zwątpienia, żalu i gniewu ludzie, którzy na nowo muszą budować swoje  życie. Czy możliwość przeniesienia się na alternatywną Ziemię pozwoli im trzeźwo spojrzeć na błędy z przeszłości? Czy dostaną kolejną szansę? Zobaczcie sami...


   ziemia

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   md11ed23zzzz4
   Czas publikacji:
   czwartek, 19 kwietnia 2012 15:29
 • czwartek, 12 kwietnia 2012
  • Nowości w kwietniu

   "Przygody Tintina" to barwna ekranizacja belgijskiego komiksu. Uwielbianego na całym świcie reportera Tintina i jego niesfornego lecz lojalnego psa Snowy'ego ożywia Steven Spielberg i dostarcza widzom nie lada emocji. Proponujemy przeżyć tę wspaniałą przygodę oglądając film w technologii 3D. 

    

   Przygody Titina

    

   Najnowszy film mistrza kina hiszpańskiego Pedro Almodovara opiera swą fabułę  na powieści Thierr'ego Jonqueta. Opowiada o chirurgu plastycznym, który trzyma w zamknięciu swoja piękną pacjentkę Ewę. Okazuje się, że Ewa poddawana jest pewnemu eksperymentowi, który ma na celu stworzenie doskonałej ludzkiej powłoki, wytrzymałej na ogień. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   md11ed23zzzz4
   Czas publikacji:
   czwartek, 12 kwietnia 2012 13:14
 • czwartek, 05 kwietnia 2012

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa