Mediateka MBP w Rudzie Śląskiej

Wpisy

 • poniedziałek, 25 maja 2015
  • Warsztaty rękodzieła

    

    

   23 maja br w Galerii MBP w Rudzie Śląskiej odbyły się warsztaty rękodzieła metodą witrażową Tiffany, prowadzone przez Agatę Padalską. Prowadząca była gościem Mediateki w marcu tego roku, na którym opowiedziała o swojej twórczości i pasji.

    

    

    

    

    

   Uczestniczki spotkania miały okazję poznać i wykonać biżuterię i witraże w/w metodą. Każda z Pań stworzyła niepowtarzalną biżuterię wg własnego pomysłu, którą teraz może z dumą zakładać.

    

    

    

    

   Efekty ich prac można podziwiać na zdjęciach poniżej.

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   md11ed23zzzz4
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 25 maja 2015 13:13
  • Salix Polaris

    

   DSC_0002a

    

   Jednym z ostatnich wydarzeń w Galerii Działań "Krekot" było spotkanie autorskie z dr Anną Sielską. Fotografka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Instytutu Fotografii Kreacyjnej w Opavie (Republika Czeska). Adiunkt w Pracowni Fotografii ASP w Katowicach. Wykładowca w WSTI w Katowicach. Prezes Fundacji Kultura Obrazu działającej na rzecz rozwoju i promocji fotografii. Anna Sielska ma na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych (w kraju i za granicą) oraz indywidualnych m.in.: "Czysta Formalność", "City Story" oraz "Druga Strona". 

    

   DSC_0005a

    

   Na spotkaniu goście dowiedzieli się jak powstaje książka fotograficzna oraz poznali kilka najważniejszych przykładów takiej realizacji. Dodatkowo została przedstawiona książka autorstwa Anny Sielskiej "Salix Polaris". Książka jest efektem podróży, którą autorka odbyła wraz z polskimi naukowcami do Polskiej Stacji Polarnej im. Stanisława Siedleckiego w Hornsundzie na Północnym Spitsbergenie. 

   Nie jest to jednak typowy album z fotografiami z podróży. To oniryczna historia o konfrontacji z naturą i zmaganiu się z samym sobą. 

    

   DSC_0012a

    

   DSC_0008a

    

   DSC_0016a

   Serdecznie dziękujemy za niezwykle interesujące spotkanie!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   md11ed23zzzz4
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 25 maja 2015 08:22

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa