Mediateka MBP w Rudzie Śląskiej

Wpisy

 • środa, 27 czerwca 2012
  • Nowości filmowe

   Film Romana Polańskiego "Rzeź" oparty jest na sztuce teatralnej "Bóg mordu" Yasminy Rezy. Dwa małżeństwa spotykają się w sprawie bójki swoich synów. Rozmowa jednak schodzi na całkiem inne tory i ze spokojnej wymiany zdań zamienia się w kłótnię. 

   Bohater filmu "Spadkobiercy" staje w życiu na rozdrożu. Życie go rozczarowało i jest bezradny wobec tego co zgotował mu los. George Clooney zdobył Oscara za rolę w tym filmie więc warto zobaczyć te produkcję.

    

    

   Polski film "Róża" przenosi nas na Mazury, gdzie tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej, dociera polski żołnierz. Tam, pod swój dach przyjmuje go Róża i odtąd na nowo próbują ułożyć sobie życie, po ciężkich doświadczeniach wojny.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   md11ed23zzzz4
   Czas publikacji:
   środa, 27 czerwca 2012 13:54
  • Nowości dla słuchaczy audiobooków

   Harry Hole to bohater detektywistycznej powieści, rodem z Norwegii, ze skłonnościami do alkoholu i papierosów. Mimo tych słabości jest bezkonkurencyjny w ściganiu przestępców. Jo Nesbo stworzył intrygującą postać, niezwykle inteligentnego i twardego komisarza a kolejne odsłony jego zmagań w kryminalnym świecie zainteresują każdego, kto sięgnie po skandynawską literaturę.

    

    

   "Dla ciebie wszytko" to wzruszająca, ciepła opowieść o spotkaniu po latach, potrzebie miłości i trudnych wyborach, z których żaden nie jest właściwy. Czy miłość po wielu latach rozłąki jest jeszcze możliwa? Zapraszamy do zagłębienia się w lekturę. Wszystkim polecamy również powieść "Płatki na wietrze", która opowiada o losach trojga rodzeństwa, jednocześnie jest kontynuacją książki "Kwiaty na poddaszu"

    

    

   Mediateka poleca również kilka innych tytułów, które zagościły na naszych półkach. Godne polecenia są kolejne tomy prozy Mariusza Wollnego: "Kacper Ryx i Tyran Nienawistny" oraz "Kacper Ryx i Król Alchemików". Suzanne Collins odkrywa przed nami ostatnią część po "Igrzyskach śmierci" i "W pierścieniu ognia" swojej trylogii "Kosogłos". Zaletą audiobooka "Gra o tron" jest obsada. Książkę czyta ponad osiemdziesięciu aktorów, przez co niewinny z pozoru audiobook, stał się superprodukcją. "Zrób sobie raj" to książka Mariusza Szczygła, który pisze o swojej fascynacji mieszkańcami Czech oraz ich krajem. Zapraszamy wszystkich czytelników oraz czytelniczki do naszego świata audiobooków.

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   md11ed23zzzz4
   Czas publikacji:
   środa, 27 czerwca 2012 09:44

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa