Mediateka MBP w Rudzie Śląskiej

Wpisy

 • piątek, 30 września 2011
  • PROMOCJA JESIENNA

   Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dobrym filmem do odwiedzenia Mediateki w dniach od

   1 października do 19 listopada br. W tym czasie można będzie wypożyczać filmy DVD i Video CD za przysłowiową złotówkę a kasety video bezpłatnie. Warto skorzystać z tej okazji i wybrać coś z naszej oferty ponad 2000 filmów na DVD i 1700 tytułów na VHS.

    


   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   md11ed23zzzz4
   Czas publikacji:
   piątek, 30 września 2011 09:59
 • czwartek, 29 września 2011
  • GRY NA PLAYSTATION 3

   Zapraszamy miłośników gier na konsole do skorzystania ze zbiorów Mediateki. Ostatnio zostały zakupione 2 nowe gry akcji. Pierwszą z nich jest "Star Wars : The Force Unleashed II". To kontynuacja przygód sekretnego ucznia Dartha Vadera - potężnego Starkillera. Gra prezentuje nieznane dotąd wydarzenia ze świata stworzonego przez George'a Lucasa z perspektywy Ciemnej Strony Mocy.

    

    

   Kolejna gra  "Władca Pierścieni : Wyprawa Aragorna" to również gra akcji przeznaczona dla całej rodziny zafascynowanej tematyką Władcy Pierścieni. Wcielamy się w niej w króla Gondoru i przeżywamy jego najsłynniejsze przygody. "Wyprawa... " rozpoczyna się przygotowaniami do wielkiego przyjęcia organizowanego w Hobbitowie. Odbywa się ono na cześć Aragorna...

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   md11ed23zzzz4
   Czas publikacji:
   czwartek, 29 września 2011 08:45
 • wtorek, 13 września 2011
  • Nowa książka

   Zbiory Mediateki wzbogaciły się o rzecz cenną i ciekawą, myślę że przede wszystkim dla Ślązaków, a mianowicie książkę Marii Pańczyk-Pozdziej pt. "Po naszymu czyli po śląsku".

   Autorka w piękny, nostalgiczny i osobisty sposób wprowadza nas w świat, który odszedł chyba bezpowrotnie, świat wspomnień z dzieciństwa, rodziny, placu na którym się bawiła, gwary używanej przez babcie, ojca - nauczyciela, swoich początków w radiu.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Książka przybliża nam powstanie pomysłu na konkurs, który autorka zrealizowała i który trwa do dzisiaj, co roku wyłaniając spośród mieszkańców Śląska tych, którzy chcą i potrafią mówić  o sobie. W gwarze opowiadają o swoich obyczajach, tradycjach, nawykach. Wzbogacona jest ilustracjami, przedstawiającymi laureatów konkursu Ślązaka Roku. Do wydawnictwa dołączono 2 płyty z nagrodzonymi tekstami od 1993 roku, kiedy to odbył się pierwszy konkurs.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   md11ed23zzzz4
   Czas publikacji:
   wtorek, 13 września 2011 12:08
 • środa, 07 września 2011
  • ZAPROSZENIE NA IMPREZĘ BIBLIOTECZNĄ

   Zapraszamy użytkowników Mediateki MBP w Rudzie Śl. na pogadankę pt. "Audiobooki - obok czy zamiast tradycyjnej książki?". Spotkanie odbędzie się dnia 27 października (czwartek) br o godz. 18.00 w Mediatece (na parterze budynku Centralnej Biblioteki). Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny - 32- 2420586 wew. 32.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   md11ed23zzzz4
   Czas publikacji:
   środa, 07 września 2011 16:44
  • NOWOŚCI FILMOWE WE WRZEŚNIU

   Sala samobójców

   Dominik to zwyczajny chłopak. Ma wielu znajomych, najładniejszą dziewczynę w szkole, bogatych rodziców, pieniądze na ciuchy, gadżety, imprezy i pewnego dnia jeden pocałunek zmienia wszystko. "Ona" zaczepia go w sieci. Jest intrygująca, niebezpieczna, przebiegła. Wprowadza go do "Sali samobójców", miejsca, z którego nie ma ucieczki. Dominik, w pułapce własnych uczuć, wplątany w śmiertelną intrygę, straci to, co w życiu najcenniejsze…

   

   Jestem numerem cztery

   Głównym bohaterem filmu jest John Smith (w tej roli Alex Pettyfer). Na pierwszy rzut oka to przeciętny młody człowiek, jeden z wielu mieszkańców prowincjonalnych miasteczek w USA. Johnowi daleko jednak do przeciętności. Naprawdę jest uciekinierem z pogrążonej w wojnie planety Lorien, który na Ziemi szuka schronienia. Gdziekolwiek ucieknie, narażony jest na śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony bezwzględnych prześladowców. Musi wybrać pomiędzy walką o zwykłe życie na Ziemi a realizacją swojego nadzwyczajnego przeznaczenia. Jest bowiem jednym z dziewięciu wybrańców. Według kolejności, jako numer cztery, teraz to on jest celem.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   md11ed23zzzz4
   Czas publikacji:
   środa, 07 września 2011 16:23

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa