Mediateka MBP w Rudzie Śląskiej

Wpisy

 • wtorek, 25 października 2011
  • Audiobooki w październiku

   Zapraszamy do posłuchania nowych audiobooków, które Mediateka zakupiła w październiku br.

   Księżniczka z lodu to pierwsza część niezwykle popularnej sagi kryminalnej szwedzkiej pisarki Camilli Lackberg o Patrikcku Hedstromie i Erice Falck, która sprzedała się już w łącznym nakładzie ponad 7 mln egzemplarzy.

    

    

   Czerwone gardło Jo Nesbo rozpoczyna "Trylogię z Oslo", która pełna jest szybkich zwrotów akcji i zagadkowych wątków sensacyjnych. W 2004 r. w plebiscycie czytelników książka zdobyła tytuł norweskiego kryminału wszech czasów.

    

    

   Prawdziwe męstwo jest najbardziej znaną powieścią amerykańskiego pisarza Charles'a Portis'a, opublikowaną po raz pierwszy w 1968 r. i stanowiącą podstawę scenariusza do filmu o tym samym tytule. Autor jest jednym z najwyraźniejszych głosów amerykańskiej literatury - prawdziwy geniusz komediowego westernu.

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   md11ed23zzzz4
   Czas publikacji:
   wtorek, 25 października 2011 09:56
  • Gra na PlayStation 3

   Kochasz futbol? Zagraj w FIFA 12. Zbuduj zespół swoich marzeń i bierz udział w ekscytujących turniejach w trybie ultimate team - teraz dostępnym na płycie z grą! To najnowsza gra z gatunku sportowych, która wzbogaciła zbiory Mediateki.

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   md11ed23zzzz4
   Czas publikacji:
   wtorek, 25 października 2011 09:56
 • wtorek, 11 października 2011
  • NOWOŚCI FILMOWE W PAŹDZIERNIKU

   Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach

   Kapitan Sparrow powraca. Tym razem jego losy splatają się razem ze ścieżkami pewnej kobiety z jego przeszłości, Angeliki. Jack będzie się zastanawiał, czy połączyła ich miłość, czy wyłącznie pragnienie odnalezienia osławionego Źródła Młodości, którego Jack poszukuje wraz ze swym dawnym przeciwnikiem, Hectorem Barbarossą...

    

    

   Synekdocha, Nowy Jork

   Bohaterem filmu jest reżyser teatralny Caden Cotard, który chce stworzyć sztukę całkowicie opartą na realizmie i możliwie jak najmocniej zbliżoną do jego własnych losów. Cotard z upływem lat coraz bardziej zatraca się w pracy nad sztuką, a fikcyjne wydarzenia zaczynają przeplatać się z rzeczywistością. To bardzo dobry film, choć jednocześnie szalenie skomplikowany. Warto go obejrzeć i wejść w ten pokręcony świat.

    

    

   Jak zostać królem

   Zdobywca tegorocznych Oskarów: za najlepszy film, najlepszy reżyser, scenariusz i najlepszy aktor pierwszoplanowy. Fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeźdźcy. Po szokującej abdykacji Edwarda VII książę Albert musi, mimo wielkich oporów, zasiąść na tronie Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest dla niego... problem z wysławianiem się.

    

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   md11ed23zzzz4
   Czas publikacji:
   wtorek, 11 października 2011 10:18

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa