Mediateka MBP w Rudzie Śląskiej

Wpisy

 • wtorek, 20 października 2015
  • Biblioteka smakuje

   Jak wiadomo, nic nie integruje tak, jak wspólne jedzenie. W myśl tego hasła 16 października w Galerii „Krekot” odbyła się prelekcja na temat właściwości odżywczych i zdrowotnych dyni oraz dyniowatych (cukinie, patisony, melony itp.).

    

   Następnie odbyła się wymiana przepisów kulinarnych na smakołyki z dynią w roli głównej oraz degustacja przyniesionych wyrobów. Każdy mógł zaprezentować swoje gastronomiczne umiejętności i delektować się potrawami innych.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   md11ed23zzzz4
   Czas publikacji:
   wtorek, 20 października 2015 12:08
 • środa, 07 października 2015
  • Wernisaż wystawy Jana Czyloka

   2 października w Galerii „Krekot″ mieliśmy przyjemność gościć wyjątkowego twórcę, Jana Czyloka.

    

   Artysta urodził się w 1955 roku w Chorzowie. Jest emerytowanym ratownikiem górniczym. Od 2007 roku jest związany z Grupą Janowską.

    

   Maluje od trzydziestu lat. Najczęściej porusza tematy marynistyczne, równie chętnie maluje pejzaże i kwiaty. Ceni dawne malarstwo realistyczne i impresjonizm. To, co w sztuce wydarzyło się później, już tak bardzo go nie interesuje. Od piętnastu lat zajmuje się także rzemiosłem artystycznym – wykonuje repliki japońskiej białej broni.

    

   Do 2007 roku malował sam, nigdy nie należał do żadnego zespołu plastycznego, ale zaproszony przez Helmuta Maturę przystąpił do Grupy Janowskiej. Jak sam mówi, bardzo go to rozwinęło. Szczególnie lubi wspólne spotkania i plenery. Często podkreśla, że maluje tak, jak potrafi i tak, jak czuje. Właśnie takie malarstwo sprawia mu największą przyjemność.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   md11ed23zzzz4
   Czas publikacji:
   środa, 07 października 2015 13:30

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa